Dodaj tu swój tekst nagłówka

W październiku tego roku minie 10 lat odkąd Centrum Konwersacji działa na rynku – stacjonarnie i online.

Od lat gościmy w naszych salach setki ciekawych osobowości i pomagamy naszym kursantom reprezentującym przeróżne grupy zawodowe: lekarzom, dentystom, pielęgniarkom, prawnikom, księgowym, informatykom, artystom – muzykom, projektantom mody i biżuterii, fotografom…  Ogromną grupę naszych Słuchaczy stanowią przedsiębiorcy prowadzący swój własny biznes, jak i pracownicy wielkich korporacji czy lokalnych firm.

Tym, co wyróżnia Centrum Konwersacji wśród innych szkół językowych jest to, że prowadzimy zajęcia szyte na miarę, ich tematyka wypływa zawsze z potrzeb i oczekiwań naszych drogich Kursantów. Prowadząc zajęcia indywidualne, cały czas odkrywamy, że priorytetem dla wielu z nich jest doskonalenie języka biznesowego, gdyż właśnie on jest furtką na cały świat życia zawodowego, jest niezbędny do tego, by zaistnieć na scenie międzynarodowej, uczestniczyć w konferencjach i sympozjach za granicą, a przede wszystkim jest on przepustką do tego, by zdobyć wymarzone stanowisko. Dla przedsiębiorców, znajomość biznesowego języka obcego może być gwarancją wyjścia poza rynek krajowy i zdobycia nowych kontrahentów z innych krajów.

Jak zatem pomagamy naszym Kursantom w biznesie? Zidentyfikowałyśmy 5 kluczowych obszarów pomocy, których przykłady omówiłyśmy poniżej.

 

  1. Szukanie pracy, pisanie i korekta CV, przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej

Jesteś w trakcie poszukiwania nowej pracy, potrzebujesz nowych wyzwań, gdyż nie spełniasz się w obecnej firmie, a jedyne, co Cię blokuje przed zmianą, to słaba znajomość języka obcego lub brak swobody w komunikacji? A może Twoje CV jest przestarzałe lub masz tylko jego polską wersję? Nasi doświadczeni lektorzy pomogli już setkom osób w podobnej sytuacji, mogą wesprzeć też Ciebie w podwyższeniu poziomu języka, a nawet w stworzeniu bezbłędnego i atrakcyjnego CV lub listu motywacyjnego. Ponadto pomogą Ci okiełznać strach przed rozmową kwalifikacyjną, przećwiczą potrzebne strategie, podpowiedzą jak udzielić rzeczowych, poprawnych językowo i stylistycznie odpowiedzi i wywrzeć świetne wrażenie na przyszłym pracodawcy.

 

  1. Zajęcia z języka biznesowego ze specjalistycznym słownictwem.

Może pracujesz w korporacji lub w mniejszej firmie, np. logistycznej i okazało się właśnie, że pod Twoją opiekę przeszedł nowy klient zagraniczny… Jak zaplanować współpracę, jeśli w grę wchodzi tylko komunikacja w języku angielskim? Co znaczą słówka: late delivery, overdue invoice, loading time czy supply chain?  A może musisz przygotować prezentację nowej oferty Twojej firmy w języku niemieckim lub raport nt. wskaźników jakości? Zamiast robić kolejne i żmudne ćwiczenia gramatyczne, zajmij się tym, czego Ci najbardziej potrzeba. W Centrum Konwersacji rozmawiamy właśnie na takie tematy, pomagamy nawet w przygotowaniu się do tzw. appraisal czyli oceny rocznej. Ty określasz swoje potrzeby, a my dopasowujemy się do Twoich oczekiwań.

Mamy doświadczenie w prowadzeniu zajęć z języka prawniczego, medycznego i awiacji.

 

  1. Mini-kursy języka biznesowego

W naszej stałej ofercie mamy krótki kurs, którego tematyka, długość i termin zależy tylko od Państwa.

Wielką popularnością cieszy się nasz mini-kurs Niezbędnik Biznesowy, Business Briefcase, podczas którego realizujemy różne aspekty języka biznesowego, tj. negocjacje, techniki sprzedaży, marketing, finanse i bankowość, reklamacje, prezentacje i wiele innych. Można zapisać się do nas na miesiąc, 2 lub 3, ewentualnie wykupić określoną ilość zajęć.

 

  1. Korespondencja biznesowa

W Centrum Konwersacji nie tylko rozmawiamy… Masz problem z pisaniem maili w języku obcym? Nie znasz grzecznościowych zwrotów kończących list formalny czy email? A może codziennie musisz w pracy sporządzać raporty, analizować reklamacje i przygotowywać zamówienia w języku obcym? Nie tylko nauczymy Cię potrzebnych zwrotów, ale też zapewnimy regularny trening umiejętności pisania, które tak bardzo wielu uczących się przeraża, a jest przecież niezbędnym elementem komunikacji. Będziemy też czytać fachową prasę, tłumaczyć biznesowe artykuły, a wszystko po to, byś mógł poczuć się pewniej językowo.

 

  1. Small talk – pogawędka

Często zgłaszają się do nas tacy przedsiębiorcy i pracownicy firm, którzy bardzo dobrze znają terminologię dotyczącą swojego własnego warsztatu i specyfiki pracy w języku obcym. Posiadają niezmiernie duży zasób słownictwa dzięki czytaniu fachowej prasy, oglądaniu programów, czy tłumaczeniu artykułów. Wystąpienie publiczne, przedstawienie prezentacji według wcześniej przygotowanego scenariusza nie sprawiają im trudności. Problem i stres pojawia się wtedy, gdy podczas przerwy na konferencji międzynarodowej mają pogawędzić przy kawie na spontaniczne tematy. Jak przełamać lody, jak zażartować, a może uda się nawiązać ciekawą znajomość biznesową…? Zapraszamy do przeczytania artykułu na ten temat!

I tu wracamy do naszego firmowego motta: Przyjdź do nas, w Centrum Konwersacji naprawdę zaczniesz mówić 😊 Jeśli natomiast moglibyśmy pomóc Ci pokonać jedną ze słabości z powyższych punktów, to zapraszamy serdecznie! Twoje pasje i potrzeby zawsze w Centrum 😊