W czym, jako Centrum Konwersacji, możemy pomóc właśnie Tobie?

Dość często osoby zainteresowane nauką języka obcego stają przed niemal oczywistym wyborem: szkoła językowa i nauka w grupach lub tzw korki, prywatne lekcje w czyimś lub własnym domu. Z jednej strony, wiele bardzo różnych osób w jednej grupie, trudny do ustalenia jeden zakres i poziom zajęć, nie wspominając już o elastycznych terminach. Z drugiej, niby prywatny nauczyciel, ale dzieci biegające po domu, pachnie obiadem, szczeka pies sąsiada… a potem korepetytor z dnia na dzień jednak rezygnuje i już się nie pojawia..

Jest jednak jeszcze inne wyjście: profesjonalne zajęcia indywidualne lub 2,3-osobowe w Centrum Konwersacji. W czym możemy pomóc?

Wsparcie w pracy zawodowej – to jeden z filarów naszej działalności nieprzerwanie już od 10 lat. Od pierwszych spotkań z naszymi słuchaczami, zawsze prowadziłyśmy i prowadzimy zajęcia z Business English dla małych, średnich a czasem dużych przedsiębiorstw, korporacji, a nawet ministerstw. Pomagamy poradzić sobie z tworzeniem ofert i korespondencji, z pisaniem i korektą CV oraz listów motywacyjnych, ćwiczymy prezentacje i elementy negocjacji. Ale Wasza praca zawodowa to nie tylko biznes – to także medycy szykujący się na konferencje, artyści przygotowujący strony www, katalogi na targi międzynarodowe lub wystawy, czy muzycy o wielonarodowych zespołach. Niejednokrotnie zajęcia dotyczą bardzo specjalistycznego słownictwa, nie do zrealizowania na lekcjach grupowych szkół językowych. Nie zawsze to my uczymy, a Wy słuchacie – wielokrotnie Wasz poziom ekspertyzy w danej dziedzinie nas po prostu zachwyca, a my podpowiadamy jak usprawnić już tylko język obcy.

Pomoc w nauce szkolnej – uczymy 6 języków obcych i od samego początku oferujemy przygotowanie do certyfikatów międzynarodowych, egzaminów uniwersyteckich i państwowych. Porządne, rzetelne przygotowanie się do takiego egzaminu często wymaga miesięcy zorganizowanej i wytrwałej pracy – nie musisz tego robić sam, nie musisz przeszukiwać internetu w poszukiwaniu arkuszy, podręczników, kluczy odpowiedzi. Mamy wiele lat doświadczenia, wiemy od czego trzeba zacząć, w jakim tempie pracować, kiedy można odpuścić i odpocząć, jakie strategie egzaminacyjne wyćwiczyć. W każdym roku od założenia Centrum Konwersacji kilkoro naszych Słuchaczy podejmuje trud przygotowania się z nami do egzaminu, a my potem cierpliwie czekamy na wyniki – i wreszcie pękamy z dumy razem z Wami: przyjęcie na zagraniczne uczelnie, zdane certyfikaty, świetne matury, wymarzone licea i wydziały, osiągnięte cele, zadbane priorytety. Kochamy patrzeć jak spełniacie Wasze marzenia!

Ćwiczenie wysoko sprawczości (High Agency Skills)- pomagamy, wspieramy, kierunkujemy, ale nie piszemy, nie zaliczamy, nie zdajemy i nie robimy niczego za Ciebie lub Twoje dziecko. Nie da się nauczyć niczego pozostając biernym. Od wielu już lat w literaturze przedmiotu związanej z nauczaniem języków obcych, pojawia się zamiast słowa „uczeń”, sformułowanie „uczący się” i jest to ważna zmiana. W naszym Centrum zawsze bardzo dbamy o Wasze poczucie sprawczości, wpływ na formę i treść nauki, na przejęcie odpowiedzialności po latach uczenia się w szkole, grupie, gdzie to tylko nauczyciel mówił kiedy i co trzeba robić, najlepiej z całą grupą identycznie. Tutaj najpierw uważnie słuchamy Waszych potrzeb, a potem razem układamy plan działania i wreszcie uczymy Was jak przejąć dowodzenie w procesie uczenia się, znając już swoje talenty i mocne strony, metody i techniki.

Twoje cele, Twoje tempo – Twoje potrzeby i pasje zawsze w centrum, to nasza dewiza. Żaden kurs języka obcego nie może być uniwersalny, zawsze trzeba go dopasować do konkretnej osoby, jej dyspozycyjności, priorytetów językowych, ale i stylu pracy, upodobań, a często bierzemy też pod uwagę formę słuchacza tego konkretnego dnia. I tak, zdarza nam się po 5 minutach zajęć uznać, że dzisiaj nici z trudnego nowego słownictwa, bo ktoś przyszedł rozbity i potrzebuje raczej łagodnego towarzyszenia niż ciężkiego wykładu, albo odwrotnie – lecimy jak burza, bo jesteście dziś gotowi góry przenosić, żaden problem! Indywidualnie, profesjonalnie, kameralnie – zapraszamy do Centrum Konwersacji. Sam_a zobacz 🙂