Zdobądź jeden z certyfikatów Business English lub zdaj egzamin ze języka specjalistycznego z pomocą Centrum Konwersacji

W poprzednim artykule omawiałyśmy różne typy certyfikatów z języka ogólnego i wyjaśniałyśmy, jakie egzaminy z różnych języków obcych warto zdać. Celem tego artykułu jest zachęcenie czytelników do zdobywania biznesowych certyfikatów językowych i zdawania egzaminów z języka obcego specjalistycznego – medycznego i awiacji.

 

Certyfikaty Business English

W dzisiejszym świecie dobra znajomość biznesowego języka angielskiego jest niezbędna. Wielu pracodawców ceni sobie bardzo pracowników, którzy mogą pochwalić się znajomością języka, potwierdzoną przez biznesowy certyfikat językowy. Istnieje też powszechna opinia, że CV wzbogacone przez certyfikat Business English daje większe szanse, że kandydat zostanie zaproszony
na rozmowę kwalifikacyjną i pomaga zdobyć upragnione stanowisko, a w konsekwencji – wyższe zarobki.

Corocznie kilku kursantów zgłasza się do Centrum Konwersacji, by przygotować się do biznesowego certyfikatu z języka angielskiego.
Egzamin BEC (Business English Certificate) jest dostępny na trzech poziomach zaawansowania języka: B1, B2 oraz C1.
Poziom B1 – Business Preliminary potwierdza opanowanie podstaw języka biznesowego. Będzie on pomocny, gdy planujesz ubiegać się na studia o tematyce biznesowej, dzięki niemu zwiększysz swoje kwalifikacje zawodowe, jak również jest honorowany przez wiele firm na całym świecie.
B2 – Business Vantage jest szczególnie przydatny kandydatom ubiegającym się o stanowiska menadżerskie.
C1 – Business Higher jest potrzebny, gdy wkrótce będziesz kierować międzynarodową firmą.

Każdy z powyższych egzaminów testuje cztery sprawności językowe: czytanie ze zrozumieniem, tworzenie wypowiedzi pisemnej, słuchanie i mówienie, przy czym wszystkie zadania są związane wyłącznie z tematyką biznesową. Zdający powinien potrafić, m.in. tworzyć prezentacje biznesowe, oferty, analizować wykresy, a także wiedzieć, jak poprawnie pisać korespondencję biznesową.
Uzyskany wynik jest ważny bezterminowo.

 

Egzaminy ze specjalistycznego języka medycznego

Jeśli planujesz pracę za granicą w służbie zdrowia, z pewnością zdajesz sobie sprawę, że jednym z wymogów rekrutacyjnych jest znajomość specjalistycznego języka medycznego. Jak zatem ją udokumentować? Tylko za pomocą zdanego egzaminu OET.

Occupational English Test (OET) jest wymagany przez pracodawców na całym świecie, przede wszystkim w krajach anglojęzycznych. Sprawdza znajomość języka w sytuacjach zawodowych i testuje cztery sprawności: czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie. Testy OET są dedykowane dla 12 profesji: lekarzy, logopedów, dentystów, farmaceutów, dietetyków, fizjoterapeutów, weterynarzy, podologów, pielęgniarek, techników elektroradiologów, optometrystów i terapeutów zajęciowych. W Polsce są one przeprowadzane tylko w jednym autoryzowanym centrum egzaminacyjnym, a ich wyniki ważne są bezterminowo.

Egzamin specjalistyczny z języka awiacji – Aviation English
Jeśli planujesz karierę pilota linii lotniczych lub jesteś pilotem, wiesz, że niezbędne jest regularne zdawanie egzaminu z języka awiacji. Tutaj poziomy znajomości języka podzielono w skali od 1 do 6, natomiast dopiero osiągnięcie poziomu 4, uprawnia do możliwości latania w międzynarodowej przestrzeni powietrznej. Ważność egzaminu na poziomie 4 to cztery lata, poziom 5 przyznaje się na sześć lat, zaś najwyższy poziom – 6 – jest nadawany dożywotnio. Egzamin sprawdza tylko dwie sprawności: słuchanie i mówienie, gdyż są one kluczowe do idealnej komunikacji w ruchu międzynarodowym.

 

Jak Centrum Konwersacji może Ci pomóc w realizacji Twoich marzeń zawodowych?

Jeśli chcesz rozwijać się w biznesie i pracy bądź zastanawiasz się, jak zwiększyć swoje szanse i kompetencje zawodowe, zgłoś się do Centrum Konwersacji, a my pomożemy Ci podjąć decyzję, np. do którego poziomu egzaminu Business English powinieneś się przygotować. Pokażemy przykładowe arkusze egzaminacyjne i nauczymy Cię, jak radzić sobie z różnymi typami zadań. Pod naszym okiem będziesz mógł napisać egzamin próbny, po analizie którego dowiesz się, nad czym jeszcze warto popracować i jakie są Twoje mocne strony. Nasi lektorzy od ponad 10 lat wspierają pracowników służby zdrowia i pilotów w przygotowaniu się do egzaminów specjalistycznych z języka medycznego i języka awiacji, a nasi wspaniali Kursanci zdają z sukcesem te ważne egzaminy.
Nie czekaj, skontaktuj się z nami i dołącz do grupy tych, którym już udało się wejść na wyższy szczebel kariery, dzięki lepszej znajomości języka obcego :).