Co wyróżnia Centrum Konwersacji spośród innych szkół językowych? Dlaczego warto uczyć się języków w tym wyjątkowym miejscu?

Centrum Konwersacji działa nieustannie od 2011 roku. W tym czasie wiele szkół językowych powstało na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki i zakończyło działalność, ale Centrum Konwersacji od ponad 10 lat szczyci się bardzo dobrą opinią w okolicy, zatrudnia ten sam wspaniały zespół lektorów – profesjonalistów, prowadzi zajęcia 6 języków obcych stacjonarnie i online, wspiera swoich kursantów językowo w biznesie, a przede wszystkim uczy ludzi mówić w języku obcym 😊

Jak i dlaczego powstało Centrum Konwersacji? Jako trzy współzałożycielki CK (Ola, Magda i Kasia), mając za sobą wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języków obcych w szkołach państwowych, społecznych, oraz prowadzeniu zajęć grupowych w innych szkołach językowych, bądź w firmach, a także na korepetycjach w swoim własnym domu, pragnęłyśmy stworzyć wyjątkowe miejsce, gdzie to właśnie uczeń i jego indywidualne potrzeby będą zawsze na pierwszym miejscu, a lektor w bardzo elastyczny sposób i w empatycznej, kameralnej atmosferze, będzie wspierał i motywował do nauki prowadząc zajęcia szyte na miarę. I taka właśnie idea przyświeca nam od samego początku, a grono kursantów, którzy odnieśli swój sukces językowy rośnie przez cały czas. 

A wszystko to jest możliwe, dzięki wsparciu niezawodnej Agnieszki, kierującej stroną administracyjną Centrum i świetnym lektorom, którzy są z nami na pokładzie od wielu lat 😊

 

Centrum Konwersacji – miejsce, w którym naprawdę nauczysz się mówić w języku obcym 😊 Nie tylko po angielsku!

Od samego początku z dumą realizujemy nasze motto: pomagać ludziom przełamywać barierę w mówieniu. W naszej ofercie mamy zajęcia konwersacji z 6 języków obcych: angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego, niemieckiego i rosyjskiego.  W wielu szkołach niestety nie uczy się rozmowy w języku obcym, nauczyciele często nadużywają języka ojczystego, a konwersacje traktowane są po macoszemu lub ograniczone do minimum. Zamiast tego, uczeń biernie przerabia ćwiczenia gramatyczne, robi kolejne strony podręcznika myśląc, że bez znajomości gramatyki, w tym kilkunastu czasów, nigdy nie zacznie mówić. My nie negujemy, że gramatyka jest potrzebna, ale uczymy jej w praktyce. Opowiadając na zajęciach o minionym weekendzie w czasie przeszłym i powtarzając w swojej relacji kilkakrotnie czasowniki nieregularne, zapamiętamy je szybciej, niż robiąc karkołomne ilości ćwiczeń czasu Past Simple. U nas tematyka konwersacji jest zawsze dowolna, są to często tematy bliskie zainteresowaniom naszych kursantów, a wszystko odbywa się w kameralnej i przyjaznej atmosferze.

 

Niezawodna jakość: profesjonalna kadra Centrum Konwersacji, czyli fantastyczny zespół 13 lektorów 6 języków

Co z pewnością wyróżnia nasze Centrum Konwersacji, to wieloletnia współpraca z tymi samymi lektorami, ze sprawdzonymi specjalistami językowymi i ludźmi o wielkiej empatii. Nawiązanie bardzo dobrej relacji, opartej na zaufaniu jest niezmiernie ważne w procesie nauczania, a przy ciągle zmieniającej się kadrze w szkołach językowych, a co za tym idzie, wypracowywaniu za każdym razem od początku właściwego podejścia do nauki języka w oparciu o oczekiwania kursanta, trudno o sukces i postępy.

W naszym gronie pracują nauczyciele aż sześciu języków obcych, z wyższym wykształceniem kierunkowym, po studiach językowych, kursach metodycznych i pedagogicznych. Możemy pochwalić się różnorodnością specjalistów językowych o ogromnym doświadczeniu w pracy na wszystkich poziomach zaawansowania języka i w różnych grupach wiekowych. Wśród nich jest kilku native speakerów, są wykładowcy renomowanych uczelni – SGH i SGGW, egzaminatorzy maturalni z języka angielskiego i francuskiego, jak również lektorzy prowadzący zajęcia języków specjalistycznych, w tym Business English. Proszę nam wierzyć, że my wiemy, dlaczego warto uczyć się języka obcego z profesjonalnym lektorem, a jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej wykwalifikowanej kadrze, zapraszamy do artykułu autorstwa Magdy Pniewskiej na ten temat na naszym blogu.

 

Niezwykła elastyczność, dyspozycyjność

Centrum Konwersacji jest wyjątkowe, także dlatego, że niewiele jest miejsc do nauki języka, które są czynne przez okrągły rok, a my tak właśnie działamy!😊 Na zajęcia można zapisać się w każdym momencie, bez konieczności czekania na rozpoczęcie roku szkolnego lub stworzenie się grupy. U nas można uczyć się w roku szkolnym, jak i w wakacje, stacjonarnie w naszej placówce lub online, intensywnie lub powoli, od poniedziałku do piątku od 7.30 do 21.00, również w sobotnie poranki. To do naszych kursantów należy decyzja o częstotliwości, porze i dniu zajęć, a co najważniejsze – można zacząć naukę nawet z dnia na dzień!

Opierając się na kadrze doświadczonych lektorów i prowadząc spotkania indywidualne, możemy oferować zajęcia dopasowane do oczekiwań słuchaczy, czy to same konwersacje, hobbistyczny kurs językowy, intensywny kurs języka biznesowego, a także przygotowanie do egzaminu maturalnego bądź certyfikatu. Są to po prostu zajęcia szyte na miarę. Zawsze pomagamy określić priorytety językowe uczniów, dostosowujemy materiały do indywidualnych zainteresowań i metody pracy do preferowanego przez ucznia tempa nauki, a potem wspieramy i motywujemy do dalszych postępów i realizacji wyznaczonych celów. Naszą specjalnością są zajęcia indywidualne, ale w duetach lub 3-osobowych grupach uczą się często u nas przyjaciółki, rodzeństwa, nawet małżeństwa. I to się nazywa elastyczność 😊

 

Dogodna lokalizacja i nowoczesne, przestronne wnętrze

Najwyższa jakość to również przyjemne miejsce do nauki i tak właśnie u nas jest.  W naszej nowocześnie i elegancko urządzonej placówce przy ul. Pańskiej w Grodzisku Mazowieckim, mamy aż 7 sal lekcyjnych, przestronną poczekalnię z wygodną kanapą i kącikiem z napojami, balkon z pięknym widokiem na ogród, a co równie ważne – prywatny duży parking na ogrodzonym terenie w ścisłym centrum miasta, tylko 2 minuty od stacji WKD Radońska i 8 minut od stacji PKP.

 

Jesteśmy super – czyli liczby nie kłamią

Od ponad 10 lat na rynku, Centrum Konwersacji przygotowuje językowo dziesiątki abiturientów do studiów na renomowanych uczelniach, w kraju i za granicą. Nasi kursanci zdobywają wysokie wyniki na egzaminie maturalnym, 8-klasisty, a zdawalność jest 100%. Corocznie skutecznie przygotowujemy wiele osób do certyfikatów językowych z kilku nauczanych przez nas języków. Opiekujemy się językowo uczniami z edukacji domowej, a ich rodzice cieszą się z pomyślnie zdawanych cząstkowych egzaminów językowych swoich pociech. Wspieramy w zakresie języków obcych wielu pracowników i biznesmenów w pracy zawodowej, a dziesiątki rozmów kwalifikacyjnych zakończyło się sukcesem dzięki przygotowaniu i motywacji naszych lektorów. Od 2011 roku uczymy również pracowników lokalnych firm i instytucji państwowych, przygotowujemy lekarzy i pielęgniarki do językowych egzaminów medycznych oraz wspieramy językowo pilotów i personel pokładowy w ich niezwykle odpowiedzialnej pracy.

 

Różnorodna oferta mini kursów poza główną ofertą

Oprócz indywidualnych zajęć proponujemy mini kursy językowe, m.in. Business BriefcaseNiezbędnik Biznesowy (kurs o dowolnej tematyce biznesowej, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, negocjacji, itp.);  niezwykle intensywny wielogodzinny kurs z różnymi lektorami na przemian o indywidualnie dobranej długości od 2 do nawet 14 dni;  kurs Weekend w… – ekspresowy kurs dowolnego języka dla wybierających się w podróż; sierpniowy kurs Back to School dla dzieci i młodzieży przed wrześniowym powrotem do szkół, Zima/Lato w Centrum – mini kurs w ferie zimowe lub w wakacje. Maturzystom i 8-klasistom oferujemy również napisanie egzaminu próbnego w symulowanych warunkach egzaminacyjnych, pod okiem naszych egzaminatorów wraz z omówieniem testu i cennymi wskazówkami. Szczegóły dotyczące każdego kursu można znaleźć na naszej stronie www.centrum-konwersacji.com

 

Oprócz indywidualnych zajęć proponujemy mini kursy językowe, m.in. Business Briefcase – Niezbędnik Biznesowy (kurs o dowolnej tematyce biznesowej, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, negocjacji, itp.);  niezwykle intensywny wielogodzinny kurs z różnymi lektorami na przemian o indywidualnie dobranej długości od 2 do nawet 14 dni;  kurs Weekend w… – ekspresowy kurs dowolnego języka dla wybierających się w podróż; sierpniowy kurs Back to School dla dzieci i młodzieży przed wrześniowym powrotem do szkół, Zima/Lato w Centrum – mini kurs w ferie zimowe lub w wakacje. Maturzystom i 8-klasistom oferujemy również napisanie egzaminu próbnego w symulowanych warunkach egzaminacyjnych, pod okiem naszych egzaminatorów wraz z omówieniem testu i cennymi wskazówkami. Szczegóły dotyczące każdego kursu można znaleźć na naszej stronie www.centrum-konwersacji.com