W Centrum Konwersacji, podczas intensywnych kursów językowych sprawiamy, że naprawdę czujesz się, jak za granicą 😊

Pewnie niejednokrotnie zastanawiałeś się jak w błyskawiczny sposób poprawić znajomość języka obcego i zacząć w końcu mówić swobodnie, płynnie i bez stresu.

Eksperci radzą, że najlepiej jest wyjechać za granicę i odciąć się od języka ojczystego. Zdecydowanie tak, ale czy każdy może sobie na to pozwolić?

Wychodząc naprzeciw potrzebom i wielu prośbom ze strony naszych Kursantów, wprowadziłyśmy kilka lat temu do naszej stałej oferty koncepcję intensywnego kilkudniowego kursu, dającego możliwość zanurzenia się w językową rzeczywistość, gdzie jesteśmy zmuszeni do porozumiewania się tylko w języku obcym i to przez kilka godzin dziennie.

Nasz intensywny, różnorodny i profesjonalnie przygotowany kurs to trening językowy, umożliwiający maksymalne wykorzystanie możliwości językowych kursanta.  Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą poczuć się swobodnie podczas konwersacji w języku obcym.

Jak więc taki kurs wygląda?

Przychodzimy rano do Centrum Konwersacji i zaczynamy dzień od wspólnej kawy lub herbaty z pierwszym lektorem. Nasze rozmowy prowadzone są wyłącznie w języku obcym, tematyka zajęć jest dobierana w zależności od potrzeb i zainteresowań uczestnika kursu. Słuchamy nagrań, oglądamy krótkie filmy, wzbogacamy zasób słownictwa nowo poznanymi słówkami.

W miarę upływu dnia, zmieniają się lektorzy, a my cały czas  jesteśmy zmotywowani do komunikowania się i myślenia w języku obcym, nawet podczas krótkich przerw.

Jeśli kurs trwa cały dzień, wychodzimy na lunch i spacer, podczas których relaksujemy się luźną rozmową coraz bardziej zanurzając się w kulturę i wieloaspektowość języka obcego. Stwarzamy atmosferę oderwania od języka ojczystego i od tradycyjnego modelu nauczania w klasie.

Jakie są korzyści dla ucznia?

Kursanci przyznają, iż po kilku dniach używania języka obcego przez 6 lub 8 godzin non-stop mówią płynniej, nie zastanawiają się jakiego słowa chcą użyć w swojej wypowiedzi, chętniej biorą udział w swobodnej dyskusji na różne tematy w języku obcym, czują się bardziej pewni siebie językowo, a co najważniejsze – zaczynają myśleć w drugim języku. Często żartują, że po powrocie do domu po zakończonym kursie, pierwsze zdanie kierowane do bliskich jest w języku obcym.

Nasi stali Kursanci regularnie decydują się na nasz intensywny kilkudniowy kurs przed urlopem zagranicznym, ważnym wyjazdem z pracy na międzynarodową konferencję lub bardzo ważne spotkanie negocjacyjne z kontrahentami z zagranicy.

Inni zapisują się na jednorazowe 2-5 dniowe kursy 6-8 godzinne by osiągnąć ekspresowy postęp, osłuchać się z językiem obcym i poprawić płynność wypowiedzi.

Kogo szczególnie zachęcamy do skorzystania z intensywnego kursu?

Tych, którzy mają opanowane podstawy języka obcego, ale nadal nie czują się w nim pewnie, uczą się od jakiegoś czasu, ale wciąż czują barierę przed zabraniem głosu bądź zainicjowaniem rozmowy.

Zapewniamy kursy w języku angielskim, hiszpańskim i francuskim.

Jeśli czujesz, że brakuje Ci pewności siebie i chciałbyś w szybki sposób poprawić znajomość języka obcego, skontaktuj się z nami, a my stworzymy szyty na miarę Twoich potrzeb kilkudniowy kurs, o którego tematyce, długości i ilości godzin zdecydujesz sam 😊

Zapraszamy do wzięcia udziału w ciekawymi i wartościowym doświadczeniu językowym 😊 Do zobaczenia w Centrum Konwersacji 😊