fbpx

Włoski

Benvenuto!

Włochy, kraj ‘makaroniarzy’. Jeśli pojedziesz tam raz na pewno się zakochasz. Rzym, Toskania, Sycylia czy wybrzeże Amalfi to perły przepięknej Italii, ale prawda jest taka, że każde miasteczko ma swój własny klimat, smak i aromat.  Można znaleźć wiele magicznych miejsc, schodząc ze szlaku turystycznego.

Włochy to cel wielu wczasowiczów, jednak siedząc nad basenem w hotelu czy na plaży nie mamy szans odkryć tego przepięknego kraju. By go naprawdę odkryć trzeba się w niego zanurzyć. A bez znajomości włoskiego, będzie to o wiele trudniejsze. Prawda jest taka, że włosi bardzo słabo mówią po angielsku. Nawet w dużych miastach, przeciętny Włoch mówi słabo w jakimkolwiek obcym języku.

Kraj, który kojarzy nam się z pizzą i makaronem, ma wiele do zaoferowania. Chcesz poznać kulturę, zwyczaje i język? Nie zwlekaj, zapisz się na zajęcia z włoskiego. Oprócz samego języka, poznasz też różnice w kawie – czym różni się macchiato od latte macchiato, czemu żaden szanujący się Włoch nie zamówi cappuccino po 10 rano i dlaczego espresso pije się szybko, na stojąco przy barze. Poznasz kuchnię włoską, która ma dużo więcej do zaoferowania niż pizza.  Odkryjesz, że pizza na grubym cieście, to nie wymysł Amerykanów – tylko włoska wersja jest mniej tłusta!

Kultura włoska to więcej niż piłka nożna. Poznaj włoski język gestów, którym porozumiewają się równie sprawnie jak mową. Obejrzyj kultowe filmy Felliniego w oryginale. Poczuj włoskie Dolcie Vita!

Znasz może francuski albo hiszpański? Nauka włoskiego będzie prosta.

„Zacznij od robienia tego, co konieczne; potem zrób, to co możliwe; nagle odkryjesz, że dokonałeś niemożliwego” – św. Franciszek z Asyżu.

Tak samo jest z nauką języka obcego. Czy nie nadszedł czas na włoski?

Oprócz naszych standardowych ciągłych zajęć, zapraszamy również na Mini Kursy: Weekend w Rzymie.

Poznaj naszych lektorów: Ewa.

Ci vediamo!