fbpx

Rosyjski

добро пожаловать

Rosyjski – język carów, niemal największego państwa na świecie. Rosyjskim posługują się od polskiej wschodniej granicy po głęboką i zimną Syberię. Od zimnych mórz północy po duszne stepy Mongolii. Różne strefy czasowe, różni ludzie, różne fascynujące kultury. To wszystko wymieszane w kotle zwanym Rosją. Jest jedna wspólna rzecz – język.

Tymczasem dla wielu z nas język rosyjski to przymus z przeszłości, język narzucony i obowiązkowy…nielubiany w szkole podstawowej. Jednocześnie nie dający o sobie zapomnieć język rosyjski, okazuje się bardzo przydatny.
Angielski w Mińsku? Niemiecki w Bułgarii? Francuski na Węgrzech, w Gruzji lub Estonii? Nic z tych rzeczy, tylko rosyjski i czasem jedynie znajomość cyrylicy pozwalają odnaleźć hotel, zjazd z trasy, kupić regionalne smakołyki i szybko znaleźć przystępną kwaterę niemal przy plaży Morza Czarnego.

Do Polski przyjeżdża coraz więcej turystów zza wschodniej granicy lub pracowników z Ukrainy. Znajomość rosyjskiego pomoże nam porozumieć się z naszym potencjalnym pracownikiem lub z zagubionym turystą. Można się oburzać i mówić, że skoro przyjeżdżają do nas, to powinni znać język polski. Wielu z nich zna, ale zostają niuanse językowe i różnice kulturowe, które możemy zrozumieć poznając język rosyjski.

W dzisiejszych czasach nie wystarczy znajomość języka angielskiego, coraz więcej pracowników musi pomyślnie wykazać się w negocjacjach z kontrahentami ze wschodu biegle posługując się właśnie … językiem rosyjskim. Dlatego wiele osób wraca do rosyjskiego – choć początkowo z lekką rezerwą – często jest to świetny wybór.

Wyjazd w interesach czy wakacje z dziećmi? Poczuj się swobodniej i pewniej, zainwestuj w znajomość języka rosyjskiego. Wyróżnij się z tłumu pracowników, którzy znają angielski, ale nie posiadają znajomości innego języka obcego. Język rosyjski wraca a jeśli go poznasz, wybijesz się ponad konkurencję!

Zajęcia z języka rosyjskiego prowadzi Kasia P.
а ты говоришь по русски?