fbpx

Niemiecki

Wilkommen!

Niemiecki to dzisiaj język biznesu, a nie przymus ze szkoły. Niemcy to europejska potęga gospodarcza, bezpośredni nasz sąsiad inwestujący na naszym rynku. Posiadanie znajomości języka niemieckiego w CV to atut nie tylko dla tych, którzy szukają pracy za granicą, ale również  w kraju. Wyobraź sobie – pracujesz w niemieckiej firmie i przenoszą Cię do Wrocławia lub Monachium! Nie znasz niemieckiego? Jest Ci trudniej. Wtedy na gwałt szukasz kursu. Lepiej przygotuj się wcześniej, zainwestuj w siebie i poznaj ten niezwykle dumnie brzmiący język.

Niemcy nie kojarzą się jako kraj turystyczny, a to błąd. Sam Berlin jest wart wyjazdu na urlop! A to tylko czubek góry lodowej – Bawaria czy Schwarzwald to piękne miejsca. Oktoberfest czy szalone zamki Ludwika II Bawarskiego – Neuschwanstein czy Linderhof – domagają się odwiedzenia. A im dalej od dużych miast i turystycznych atrakcji, tym trudniej porozumieć się po angielsku.

Niemiecki to przecież nie same Niemcy. To również Austria i Szwajcaria, królowe sportów zimowych. Austria to również Strasburg oraz Wiedeń – dom przepięknej i ukochanej cesarzowej Sissi.

Podobnie jak Niemcy, Austria czy Szwajcaria (przynajmniej ta niemiecka część), język niemiecki jest bardzo logiczny i poukładany. Wyjątki się zdarzają, ale jest ich mniej niż w innych językach.

„Ci, co nie wiedzą nic o językach obcych, nie wiedzą nic o ojczystym języku”– Johann Wolfgang von Goethe.

Im więcej obcych języków się pozna, tym łatwiej nauczyć się następnych. Czy nie nadszedł czas na niemiecki?

Oprócz naszych standardowych ciągłych zajęć, zapraszamy również na Mini Kursy: Business Briefcase, Weekend w Berlinie, Back to School.

Poznaj naszych lektorów: Kamila i Hanna.

Sprechen Sie Deutsch?