fbpx

Niemiecki

Kurs języka niemieckiego

Wilkommen!

Niemiecki to dzisiaj język biznesu, a nie przymus ze szkoły. Niemcy to europejska potęga gospodarcza, bezpośredni nasz sąsiad inwestujący na naszym rynku. Posiadanie znajomości języka niemieckiego w CV to atut nie tylko dla tych, którzy szukają pracy za granicą, ale również  w kraju. Wyobraź sobie – pracujesz w niemieckiej firmie i przenoszą Cię do Wrocławia lub Monachium! Nie znasz niemieckiego? Jest Ci trudniej. Wtedy na gwałt szukasz kursu. Lepiej przygotuj się wcześniej, zainwestuj w siebie i poznaj ten niezwykle dumnie brzmiący język.

Niemcy nie kojarzą się jako kraj turystyczny, a to błąd. Sam Berlin jest wart wyjazdu na urlop! A to tylko czubek góry lodowej – Bawaria czy Schwarzwald to piękne miejsca. Oktoberfest czy szalone zamki Ludwika II Bawarskiego – Neuschwanstein czy Linderhof – domagają się odwiedzenia. A im dalej od dużych miast i turystycznych atrakcji, tym trudniej porozumieć się po angielsku.

Niemiecki to przecież nie same Niemcy. To również Austria i Szwajcaria, królowe sportów zimowych. Austria to również Strasburg oraz Wiedeń – dom przepięknej i ukochanej cesarzowej Sissi.

Podobnie jak Niemcy, Austria czy Szwajcaria (przynajmniej ta niemiecka część), język niemiecki jest bardzo logiczny i poukładany. Wyjątki się zdarzają, ale jest ich mniej niż w innych językach.

„Ci, co nie wiedzą nic o językach obcych, nie wiedzą nic o ojczystym języku”– Johann Wolfgang von Goethe.

Im więcej obcych języków się pozna, tym łatwiej nauczyć się następnych. Czy nie nadszedł czas na niemiecki?