fbpx


665 853 775 info@centrum-konwersacji.com

Francuski

Kurs języka francuskiego

Bonjour!

Jeszcze niedawno, każdy szanujący się Europejczyk znał język francuski. Był to język dworów, salonów, potem dyplomacji oraz biznesu. Angielscy królowie mówili po francusku, bo angielski był wtedy językiem jednej wyspy. Rozmowy dyplomatyczne odbywały się po francusku. A damy jeździły do Francji zdobywać edukację i podreperować zdrowie.

Dobrze wyedukowany człowiek z dobrego domu musiał umieć grać na pianinie i mówić po francusku. Dziś jego znaczenie międzynarodowe jest mniejsze niż te 100 lat temu, choć francuski jest silnie obecny w NATO, Unii Europejskiej czy na Eurowizji. Był także taki  przypadek szczytu NATO, gdzie użyto francuskich nazw państw (zamiast angielskich) by dwóch przywódców nie siedziało obok siebie! Przydatne 🙂

Amour, Paris, Edith Piaf i Yves Saint Laurent – a także Europejski Trybunał Praw Człowieka, dyplomacja i elegancja: język francuski cały czas posiada swój urok.

Trudno nauczyć się go całkiem samemu, trudno opanować bardzo wymagającą wymowę, niełatwo zacząć komunikować się w języku kraju serów, wina i perfum oraz savoir-vivru.

Jest to język wielu wyjątków i czasem wydaje się nie do opanowania. Jednak jeśli myślisz o karierze w Brukseli, Francji czy w organach Unii Europejskiej, nieznajomość francuskiego to faux pas. Nie należy zapominać, że dla tych, którzy myślą o wyjeździe do Kanady, francuski również jest szalenie istotny. Zadbaj o swoje CV zamieszczając w nim znajomość francuskiego.

Pokażemy Ci, że istnieje klucz do nauczenia się języka Napoleona i Voltaire’a, nauczymy Cię mówić, pisać i czytać, pomożemy przygotować się do egzaminu maturalnego oraz do certyfikatów DELF i DALF.

Le français – c’est facile!