fbpx

FAQ

FAQ – Frequently Asked Questions

Oto lista najczęściej zadawanych pytań. Jeśli nie ma tutaj nurtującego Cię pytania, napisz do nas.

W Centrum Konwersacji prowadzimy zajęcia indywidualne, w duecie lub w 3-6 osobowej grupie, ale nie tworzymy grup. Jeśli przyjdziesz ze swoimi znajomymi z zamiarem wspólnej nauki, z wielką przyjemnością dobierzemy dla Was dogodny termin i uszyjemy kurs na miarę.

Absolutnie nie! Pracujemy przez cały rok, a zajęcia możesz rozpocząć w każdej chwili, nawet jutro lub w połowie miesiąca! Jeśli właśnie poczułeś zapał do nauki, dołącz do nas. Nie masz wymówki by czekać do rozpoczęcia nowego roku szkolnego lub semestru!

Nie! Zajęcia w Centrum Konwersacji są szyte na miarę i dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań. Długość kursu i częstotliwość zależą tylko od Ciebie. Jeśli potrzebujesz szybkiego i intensywnego kursu, trwającego tylko 2 tygodnie, u nas go znajdziesz. Powiedz czego potrzebujesz, my dopasujemy resztę :).

Tak! Przygotowujemy zarówno do egzaminu ósmoklasisty, matury – nie tylko z angielskiego, również z niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego, rosyjskiego – jak i do certyfikatów językowych, m.in.: First, Advanced, IELTS, TOEFL, LCCI, DELF, DALF, DELE.

Nasz zespół składa się z kilkunastu doświadczonych lektorów, w tym egzaminatorów maturalnych i native speaker. Nasi lektorzy mogą się poszczycić latami praktyki  w szkołach i uczelniach oraz są ekspertami od języka biznesowego i specjalistycznego oraz w biznesie.

Tak! Podczas wakacji zapraszamy uczniów oraz studentów na indywidualne standardowe zajęcia językowe lub kurs „Back to School” stworzony specjalnie z myślą o młodzieży szkolnej, podczas którego utrwalą wiedzę zdobytą w szkole lub przygotują się do następnej klasy.

Oczywiście! Nasze zajęcia są w 100% dopasowane do Twoich potrzeb. Jeśli Twoim celem jest usprawnić konkretną umiejętność, w Centrum Konwersacji pomożemy Ci ją udoskonalić.

Tak! Czy jest to prezentacja, artykuł do przeczytania, praca magisterska do sprawdzenia (językowo, nie merytorycznie), korekta Twojego CV, doszlifowanie przemówienia, zapraszamy na konsultacje językowe. Może być to nawet jednorazowe spotkanie.

Tak! Centrum Konwersacji to nie tylko konwersacje i udoskonalanie języka, ale również jego nauka. Zapraszamy  osoby, które dawno temu uczyły się języka lub które nigdy nie miały z nim styczności. Dzięki zajęciom indywidualnym tempo nauki jest dopasowane do Ciebie!

Tak! Od początku istnienia Centrum Konwersacji miałyśmy założenie, że uczymy przez cały rok. Podczas dłuższej przerwy wakacyjnej dużo się zapomina i trzeba potem nadrabiać zaległości. Na wakacje możesz zmniejszyć intensywność lub ilość zajęć. W lipcu i sierpniu szczególnie polecamy nasze Mini Kursy: Weekend w… Paryżu, Barcelonie, Berlinie, Rzymie czy Londynie, jak również zajęcia o tematyce kultury amerykańskiej New York, New York czy Destination: USA. Dla młodzieży szkolnej proponujemy powtórkę językową podczas intensywnego sierpniowego kursu „Back to School”. Ludzi biznesu zapraszamy na Business Briefcase – Niezbędnik Biznesowy.

Tak! Nie prowadzimy rekrutacji i zapisów do grup, ale jeśli zgłosisz się do nas z mężem/żoną, rodzeństwem lub znajomymi, poprowadzimy dla Was zajęcia grupowe.

Oczywiście! Zapraszamy na zajęcia, od jednego do kilku spotkań, na których przećwiczysz często używane zwroty, rozgadasz się, dzięki czemu poczujesz się pewniej na rozmowie kwalifikacyjnej!

Niestety nie. Dla tak małych dzieci potrzeba inaczej wyspecjalizowanej kadry oraz adekwatnego wyposażenia. Zapraszamy jednak już od czwartej klasy.

Oczywiście! Prowadzimy zajęcia szyte na miarę. Jeśli chcesz się poczuć pewniej podczas zwykłej rozmowy, będziemy rozmawiać o tym, czym się zajmujesz, co lubisz, o Twoich zainteresowaniach i o przysłowiowej pogodzie.

Jeśli zajęcia zostaną odwołane najpóźniej 24 godziny przed zajęciami (chyba że odwołujesz zajęcia poniedziałkowe, wtedy najpóźniej w sobotę), nie przepadają. Zajęcia należy odrobić maksymalnie w 21 dni od ich odwołania.

Nie. Zajęcia stacjonarne i online kosztują tyle samo. Wkład oraz zaangażowanie naszego zespołu w przygotowanie i prowadzenie zajęć online jest taki sam jak zajęć stacjonarnych.

Jesteśmy szkołą stacjonarną i uwielbiamy nasze spotkania z kursantami. Dbamy o bezpieczeństwo naszych kursantów i lektorów w lokalu.  Rozumiejąc zagrożenie koronawirusem oferujemy oba rodzaje zajęć – online i stacjonarne – w zależności od Twojego wyboru.

Oczywiście! Przypominamy, że prowadzimy Business Briefcase – Niezbędnik Biznesowy. Jest to pakiet spotkań, na których poznasz, przećwiczysz i wdrożysz odpowiednie zwroty biznesowe. Możesz skorzystać z całego pakietu, albo wybrać te zagadnienia, które są Tobie najbardziej potrzebne.

Oczywiście! Serdecznie zapraszamy – pracujemy z słuchaczami w każdym wieku, także z tymi, którzy dopiero na emeryturze mają czas rozwijać pasje językowe.

Jesteśmy dumni, że nasi Słuchacze osiągają bardzo wysokie wyniki z egzaminów językowych ( egzamin 8klasisty, matura oraz certyfikaty językowe) decydujących o dostaniu się do wymarzonego liceum lub uczelni. Regularnie wspieramy również młodzież w edukacji domowej.

Od 10 lat regularnie i z sukcesami wspieramy językowo: lekarzy, dentystów, pielęgniarki, rehabilitantów, psychologów, dietetyków, prawników, informatyków, księgowych, pilotów i personel pokładowy, nauczycieli, prywatnych przedsiębiorców, kadrę kierowniczą i zarządzającą oraz artystów (wśród nich muzyków, projektantów mody i biżuterii, fotografów i malarzy).

Na zajęciach indywidualnych, pracujesz nad tym co jest Twoim priorytetem językowym. Uczysz się w swoim tempie i rytmie nie musząc dostosowywać się do innych słuchaczy :). Każdy z naszych kursantów ma inne potrzeby, zainteresowania i powody do nauki.

Uczenie się razem z dzieckiem na tej samej lekcji nie będzie tak efektywne jak zajęcia dopasowane do obydwu grup wiekowych. Ze swojej strony zorganizujemy zajęcia dla córki i dla Pani równolegle, tak by każdy uczący się skorzystał jak najwięcej :).

Centrum Konwersacji jest w samym sercu Grodziska Mazowieckiego, przy ul. Pańskiej 17/19. Do WKD 5 minut piechotą, a do stacji PKP 15 minut spacerem. Do dyspozycji naszych kursantów jest dostępny obszerny parking.

Oczywiście! Do dyspozycji kursantów Centrum Konwersacji jest obszerny parking na kilkanaście miejsc.

Centrum Konwersacji dysponuje 7 obszernymi, widnymi salami, nowocześnie urządzonymi i dostosowanymi do kameralnej nauki.

Centrum Konwersacji działa przede wszystkim stacjonarnie, ale wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kursantów oferujemy również zajęcia online, które odbywają się na takich samych zasadach jak zajęcia stacjonarne.

Tak. Trzon naszych kursantów stanowią dorośli reprezentujący różne grupy zawodowe i wiekowe. Uczymy zarówno początkujących jak i osoby o zaawansowanej znajomości języka.

Nie, w naszej ofercie jest 5 języków obcych oprócz angielskiego: francuski, hiszpański, niemiecki, włoski i rosyjski.

Centrum Konwersacji działa przez 12 miesięcy i nie ma przerwy wakacyjnej. Prowadzimy zapisy przez cały rok, więc nie musisz czekać do września.

Nie, gdyż dla tak małych dzieci potrzeba inaczej wyspecjalizowanej kadry oraz adekwatnego wyposażenia. Zapraszamy od czwartej klasy.