fbpx

Co wyróżnia Centrum Konwersacji spośród innych szkół językowych? Dlaczego warto uczyć się języków w tym wyjątkowym miejscu?

Co wyróżnia Centrum Konwersacji spośród innych szkół językowych? Dlaczego warto uczyć się języków w tym wyjątkowym miejscu?

Aleksandra Antoszczyk-Grot

Centrum Konwersacji działa nieustannie od 2011 roku. W tym czasie wiele szkół językowych powstało na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki i zakończyło działalność, ale Centrum Konwersacji od ponad 10 lat szczyci się bardzo dobrą opinią w okolicy, zatrudnia ten sam wspaniały zespół lektorów – profesjonalistów, prowadzi zajęcia 6 języków obcych stacjonarnie i online, wspiera swoich kursantów językowo w biznesie, a przede wszystkim uczy ludzi mówić w języku obcym 😊

Jak i dlaczego powstało Centrum Konwersacji? Jako trzy współzałożycielki CK (Ola, Magda i Kasia), mając za sobą wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języków obcych w szkołach państwowych, społecznych, oraz prowadzeniu zajęć grupowych w innych szkołach językowych, bądź w firmach, a także na korepetycjach w swoim własnym domu, pragnęłyśmy stworzyć wyjątkowe miejsce, gdzie to właśnie uczeń i jego indywidualne potrzeby będą zawsze na pierwszym miejscu, a lektor w bardzo elastyczny sposób i w empatycznej, kameralnej atmosferze, będzie wspierał i motywował do nauki prowadząc zajęcia szyte na miarę. I taka właśnie idea przyświeca nam od samego początku, a grono kursantów, którzy odnieśli swój sukces językowy rośnie przez cały czas. A wszystko to jest możliwe, dzięki wsparciu niezawodnej Agnieszki, kierującej stroną administracyjną Centrum i świetnym lektorom, którzy są z nami na pokładzie od wielu lat 😊

 

  • Centrum Konwersacji – miejsce, w którym naprawdę nauczysz się mówić w języku obcym 😊 Nie tylko po angielsku!

Od samego początku z dumą realizujemy nasze motto: pomagać ludziom przełamywać barierę w mówieniu. W naszej ofercie mamy zajęcia konwersacji z 6 języków obcych: angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego, niemieckiego i rosyjskiego.  W wielu szkołach niestety nie uczy się rozmowy w języku obcym, nauczyciele często nadużywają języka ojczystego, a konwersacje traktowane są po macoszemu lub ograniczone do minimum. Zamiast tego, uczeń biernie przerabia ćwiczenia gramatyczne, robi kolejne strony podręcznika myśląc, że bez znajomości gramatyki, w tym kilkunastu czasów, nigdy nie zacznie mówić. My nie negujemy, że gramatyka jest potrzebna, ale uczymy jej w praktyce. Opowiadając na zajęciach o minionym weekendzie w czasie przeszłym i powtarzając w swojej relacji kilkakrotnie czasowniki nieregularne, zapamiętamy je szybciej, niż robiąc karkołomne ilości ćwiczeń czasu Past Simple. U nas tematyka konwersacji jest zawsze dowolna, są to często tematy bliskie zainteresowaniom naszych kursantów, a wszystko odbywa się w kameralnej i przyjaznej atmosferze.

 

  • Niezawodna jakość: profesjonalna kadra Centrum Konwersacji, czyli fantastyczny zespół 13 lektorów 6 języków

Co z pewnością wyróżnia nasze Centrum Konwersacji, to wieloletnia współpraca z tymi samymi lektorami, ze sprawdzonymi specjalistami językowymi i ludźmi o wielkiej empatii. Nawiązanie bardzo dobrej relacji, opartej na zaufaniu jest niezmiernie ważne w procesie nauczania, a przy ciągle zmieniającej się kadrze w szkołach językowych, a co za tym idzie, wypracowywaniu za każdym razem od początku właściwego podejścia do nauki języka w oparciu o oczekiwania kursanta, trudno o sukces i postępy.

W naszym gronie pracują nauczyciele aż sześciu języków obcych, z wyższym wykształceniem kierunkowym, po studiach językowych, kursach metodycznych i pedagogicznych. Możemy pochwalić się różnorodnością specjalistów językowych o ogromnym doświadczeniu w pracy na wszystkich poziomach zaawansowania języka i w różnych grupach wiekowych. Wśród nich jest kilku native speakerów, są wykładowcy renomowanych uczelni – SGH i SGGW, egzaminatorzy maturalni z języka angielskiego i francuskiego, jak również lektorzy prowadzący zajęcia języków specjalistycznych, w tym Business English. Proszę nam wierzyć, że my wiemy, dlaczego warto uczyć się języka obcego z profesjonalnym lektorem, a jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej wykwalifikowanej kadrze, zapraszamy do artykułu autorstwa Magdy Pniewskiej na ten temat na naszym blogu.

 

  • Niezwykła elastyczność, dyspozycyjność

Centrum Konwersacji jest wyjątkowe, także dlatego, że niewiele jest miejsc do nauki języka, które są czynne przez okrągły rok, a my tak właśnie działamy!😊 Na zajęcia można zapisać się w każdym momencie, bez konieczności czekania na rozpoczęcie roku szkolnego lub stworzenie się grupy. U nas można uczyć się w roku szkolnym, jak i w wakacje, stacjonarnie w naszej placówce lub online, intensywnie lub powoli, od poniedziałku do piątku od 7.30 do 21.00, również w sobotnie poranki. To do naszych kursantów należy decyzja o częstotliwości, porze i dniu zajęć, a co najważniejsze – można zacząć naukę nawet z dnia na dzień!

Opierając się na kadrze doświadczonych lektorów i prowadząc spotkania indywidualne, możemy oferować zajęcia dopasowane do oczekiwań słuchaczy, czy to same konwersacje, hobbistyczny kurs językowy, intensywny kurs języka biznesowego, a także przygotowanie do egzaminu maturalnego bądź certyfikatu. Są to po prostu zajęcia szyte na miarę. Zawsze pomagamy określić priorytety językowe uczniów, dostosowujemy materiały do indywidualnych zainteresowań i metody pracy do preferowanego przez ucznia tempa nauki, a potem wspieramy i motywujemy do dalszych postępów i realizacji wyznaczonych celów. Naszą specjalnością są zajęcia indywidualne, ale w duetach lub 3-osobowych grupach uczą się często u nas przyjaciółki, rodzeństwa, nawet małżeństwa. I to się nazywa elastyczność 😊

 

  • Dogodna lokalizacja i nowoczesne, przestronne wnętrze

Najwyższa jakość to również przyjemne miejsce do nauki i tak właśnie u nas jest.  W naszej nowocześnie i elegancko urządzonej placówce przy ul. Pańskiej w Grodzisku Mazowieckim, mamy aż 7 sal lekcyjnych, przestronną poczekalnię z wygodną kanapą i kącikiem z napojami, balkon z pięknym widokiem na ogród, a co równie ważne – prywatny duży parking na ogrodzonym terenie w ścisłym centrum miasta, tylko 2 minuty od stacji WKD Radońska i 8 minut od stacji PKP.

 

  • Jesteśmy super – czyli liczby nie kłamią

Od ponad 10 lat na rynku, Centrum Konwersacji przygotowuje językowo dziesiątki abiturientów do studiów na renomowanych uczelniach, w kraju i za granicą. Nasi kursanci zdobywają wysokie wyniki na egzaminie maturalnym, 8-klasisty, a zdawalność jest 100%. Corocznie skutecznie przygotowujemy wiele osób do certyfikatów językowych z kilku nauczanych przez nas języków. Opiekujemy się językowo uczniami z edukacji domowej, a ich rodzice cieszą się z pomyślnie zdawanych cząstkowych egzaminów językowych swoich pociech. Wspieramy w zakresie języków obcych wielu pracowników i biznesmenów w pracy zawodowej, a dziesiątki rozmów kwalifikacyjnych zakończyło się sukcesem dzięki przygotowaniu i motywacji naszych lektorów. Od 2011 roku uczymy również pracowników lokalnych firm i instytucji państwowych, przygotowujemy lekarzy i pielęgniarki do językowych egzaminów medycznych oraz wspieramy językowo pilotów i personel pokładowy w ich niezwykle odpowiedzialnej pracy.

 

  • Różnorodna oferta mini kursów poza główną ofertą

Oprócz indywidualnych zajęć proponujemy mini kursy językowe, m.in. Business BriefcaseNiezbędnik Biznesowy (kurs o dowolnej tematyce biznesowej, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, negocjacji, itp.);  niezwykle intensywny wielogodzinny kurs z różnymi lektorami na przemian o indywidualnie dobranej długości od 2 do nawet 14 dni;  kurs Weekend w… – ekspresowy kurs dowolnego języka dla wybierających się w podróż; sierpniowy kurs Back to School dla dzieci i młodzieży przed wrześniowym powrotem do szkół, Zima/Lato w Centrum – mini kurs w ferie zimowe lub w wakacje. Maturzystom i 8-klasistom oferujemy również napisanie egzaminu próbnego w symulowanych warunkach egzaminacyjnych, pod okiem naszych egzaminatorów wraz z omówieniem testu i cennymi wskazówkami. Szczegóły dotyczące każdego kursu można znaleźć na naszej stronie www.centrum-konwersacji.com

 

Jeśli planujesz naukę języka obcego i nie wiesz, którą szkołę wybrać na najbliższy czas do realizacji swojego celu językowego, zapraszamy do Centrum Konwersacji! Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy, skorzystaj z elastycznej oferty zajęć stacjonarnych lub online, dołącz do grona zadowolonych słuchaczy i rozpocznij swoją przygodę z językiem już teraz! 😊

Leave a Reply