fbpx

La casa de papel

La casa de papel

Macie ochotę na obejrzenie dobrego serialu po hiszpańsku? Byliście kiedyś w Madrycie lub chętnie byście się wybrali ? W takim razie myślę, że spodoba się Wam „ La casa de papel” Dom z papieru – hiszpański serial z 2017 roku o napadzie na mennicę.

Jak to bywa z filmami o napadzie, jest więc świetnie – na pozór – zgrana grupa złodziei, każdy o innym wyjątkowym talencie; jest super mózg całej operacji – Profesor, jest trochę strzelaniny, trochę miłości, no i oczywiście policja ze swoimi wewnętrznymi rozgrywkami, negocjacje i zakładnicy. Serial pełen jest zwrotów akcji, zaskakujących rozwiązań, ale też scen niemal komediowych, słowem – dla każdego coś. Jednak nie jest to tylko film o rabusiach,  okazuje się bowiem, że i wśród nich są różne historie, tęsknoty, konflikty i tragedie.

Film wyprodukował Netflix i tam można go oglądać. Oczywiście my patrzymy na niego również jako narzędzie do nauki hiszpańskiego: czysty hiszpański kastylijski ogląda się – i słucha ! – świetnie. Jasne, że są i przekleństwa ( hiszpański jest ich pełen), ale są i idiomy, język potoczny, język policyjny, a nawet paru obcokrajowców nieco ten język kaleczących ( co świetnie poprawia nastój lepiej znających hiszpański widzów).

Dlaczego polecamy ? Bo to przyjemne z pożytecznym, nie do końca na serio, ale i z kilkoma ważnymi pytaniami, które czasem warto sobie zadać – takie letnie kino na końcówkę sierpnia i początek września. Serial ma dwa sezony, po których się kończy. . Czy też miał się kończyć, bo oto serwis donosi, że jednak wyprodukuje 3. sezon.

Ciekawe po której stronie staniecie, komu będziecie kibicować najbardziej i jak byście odpowiedzieli na pytanie Profesora z końcówki filmu 😉

Leave a Reply