fbpx

Jak wybrać szkołę językową?

Jak wybrać szkołę językową?

Witam Was w nowym roku szkolnym 2017/2018 roku .

Myślę, że wielu z nas obiecało sobie nauczyć się nowego języka bądź odświeżyć znajomość już znanego języka. Cel szczytny. Naukę języka dobrze rozpocząć od wybrania szkoły. Jak wybrać szkołę? Po pierwsze zastanów się czego oczekujesz po szkole? Czy uczysz się języka od początku? Czy przygotowujesz się do egzaminu? Czy chcesz tylko konwersować? Chcesz się uczyć jakąś metodą? Czy chcesz mieć zajęcia z nativem? Czy chcesz chodzić na zajęcia grupowe czy indywidualne?

O zajęciach indywidualnych i grupowych pisałam tutaj. Prawie każda szkoła oferuje zajęcia grupowe i indywidualne. Szkół, które prowadzą zajęcia tylko indywidualne jest mało. Jednak uważam, że jeśli interesują nas takie zajęcia warto ich poszukać. Takie miejsca są lepiej przystosowane i mają odpowiednio dobraną kadrę. Tak jest w Centrum Konwersacji.

Wielu z nas chce konwersować, po to się uczymy języka by móc nim się posługiwać. Kiedyś chciałam zapisać się na konwersacje z niemieckiego, ale moja lektorka powiedziała mi, że jak ja mogę konwersować skoro gramatyki nie znam. Owszem, przyznaje znajomość gramatyki jest pomocna, w końcu to jest jeden z budulców języka. Jednak do dziś nie jestem pewna czy dobrze zrobiłam nie zapisując się na konwersacje (pomijając fakt że zarzuciłam naukę niemieckiego). Jeśli znacie podstawy języka, nie dajcie sobie wmówić, że nie możecie chodzić na konwersacje. Jeśli Wasza szkoła tak mówi, szukajcie innej. Może warto chodzić na zajęcia indywidualne?
O native-ach będę pisać. To co jest bardzo ważne, to upewnijcie się czy mają kwalifikacje. Studia kierunkowe lub CELTA lub DELTA. Jeśli tego nie ma, nie zapisujcie się. Nie warto.
Koniecznie wejdźcie na stronę internetową szkoły i zobaczcie czy Wam się ta strona podoba. Ja zrezygnowałam z różnych szkół po obejrzeniu ich strony (nie tylko jako potencjalny kursant ale również gdy szukałam pracy).
Duże szkoły proponują różne gratisy. A to parasolkę, książkę albo drugi język gratis. Przy takim ‘gratisie’ koniecznie sprawdźcie czy jest to cały kurs. Pamiętajcie, szkoły nie stać na taką ekstrawagancję. Wielu z nas zaczyna szukać od dużych ogólnopolskich szkół ze wspaniałą renomą. Gdy szukałam niemieckiego zawęziłam się do dwóch szkół – instytutu Goethego oraz Austryjackiego. Z dzisiejszej perspektywy myślę, że powinnam była jeszcze poszukać. Może znalazłabym mniejszą szkołę i dziś bym posługiwała się niemieckim bieglej niż w tej chwili. Warto więc poszukać lokalnych szkół. Nie dadzą Wam takich gratisów ani ogólnopolskiej renomy, ale dadzą Wam swój urok, klimat i podejście do klienta.
Życzę powodzenia . Gdzie się zapisaliście na zajęcia? Co się Wam podoba w wybranej szkole?

Leave a Reply